Haber

Alman istihbaratına ‘uzaktan çalışma’ talebi: ‘Personel bulmakta zorlanıyoruz’

Alman Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) lideri Bruno Kahl, eski işçilerinin emekli olması ve iş arayanların uzaktan çalışma ve işe kendi cep telefonlarını getirme talepleri nedeniyle işçi bulmakta zorlandıklarını söyledi.

The Guardian gazetesinin haberine göre Kahl, ‘doğru sayıda personel bulmanın giderek zorlaşan bir sorun haline geldiğini’ belirterek, “Bugün cepte görülen ve kesin sayılan bazı koşulları sunamıyoruz” dedi.

“UZAKTAN ÇALIŞMA ASLA MÜMKÜN DEĞİL”

BND Başkanı Bruno Kahl, ‘BND’de uzaktan çalışmanın güvenlik nedeniyle neredeyse hiçbir zaman mümkün olmadığını’ belirterek, “Cep telefonunuzu işe götürememek aynı zamanda iş arayan gençlerden çok şey istemek anlamına da geliyor” dedi. Kahl, çalışanları emekli olup ayrıldıktan sonra yeterli eleman bulmakta zorlandıklarını belirtti.

BND’nin kendi resmi rakamlarına göre kurumda yaklaşık 6.500 kişi çalışıyor. 1956’da Batı Almanya’da kurulan ve 1989’da iki Almanya’nın birleşmesinden sonra değişmeden kalan BND, Irak’ın işgalinden önce ABD ile yakın çalışması ve Almanya’daki gazetecileri izlemesi nedeniyle son yıllarda tartışmalara yol açmıştı.

Öte yandan İngiltere’nin istihbarat teşkilatı MI5, internet sitesindeki iş bölümünde iş arayanlar için “Esnek çalışma modeli – yani kişisel taahhütler çerçevesinde çalışabileceğiniz anlamına geliyor” ifadelerini kullanırken, ABD istihbarat servisi CIA’nın ‘birkaç tane’ açıklaması var. yatılı çalışma modelini inceleyen çalışmalar’. grup’. (DIŞ HABERLER)

haberarpacay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu